laupäev, 20. detsember 2008

Valeri küpsised

KÜPSISTE ISELOOMUSTUS:

Need on õhukesed ümmargused purustatud rosinaid sisaldavad munavalgeküpsised.
Vajalik on köögikombaini või vähemalt mikseri olemasolu. Kui teha vale napoleonikooki, kuhu läheb 5 munakollast, siis jääb sealt üle 5 munavalget, mida saaks kasutada valeri küpsiste tegemiseks.


VAJA LÄHEB:


150 grammi võid (Põltsamaa taluvõi on 150 grammises pakis)
2 detsiliitrit suhkrut
1 detsiliiter purustatud rosinaid
3 detsiliitrit jahu
5 munavalget


TEGEMISÕPETUS:

Munavalged vahustada tugevaks vahuks, vahustada tuleb nii kaua kuni on tekkinud paks tugev vaht ja kui kaussi tagurpidi keerama hakates ei kuku munavaht sealt välja, vaid jääb kausi külge, siis on piisavalt tugev vaht. Jäta see vaht kaussi ootama õiget aega.
150 grammi võid ja 2 detsiliitrit suhkrut vahustada köögikombainis köögikombaininoaga, vahustamine tähendab või ja suhkru puhul pigem segamini segamist, lisada 1 detsiliiter purustatud rosinaid, 3 detsiliitrit jahu, lõpuks kõvaks vahuks vahustatud munavalged.

Rosinaid saab purustada kas köögikombaini väikses purustamisnõus, noaga hakkides või sibulahakkijas tükeldades, kuid tuleb eelnevalt veenduda, et see on sibulast täiesti puhas.


Küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile tõsta lusikaga väikesed taignakuhjakesed, umbes pöidlaküüne suurused. Kuigi tainas on paks, vajub see küpsedes laiaks õhukeseks küpsiseks, seetõttu peaks küpsistele jätma üsna suured vahed, muidu küpsevad küpsised üksteise külge kinni.

Küpsetada eelkuumutatud 200 kraadise ahju keskmises või ülemises vahes. Nende küpsistega on selline imelik lugu, et isegi kõige ülemises vahes küpsetades kipuvad alt väga kiiresti pruuniks minema, kuigi pealt ei lähe. Ühegi teise küpsetisega sellist asja juhtunud pole. Neid küpsiseid olen mitu korda teinud ja igakord sama lugu, et alt lähevad liiga pruuniks, kuid pealt jäävad heledad. Proovisin ka ainult ülemises vahes küpsetada, kus peaks just pealt rohkem küpsetama, aga ikka läksid kõigepealt alt pruuniks. Ju siis peabki nii olema. ma ei tea täpset küpsemisaega, kuna pole nüüd neid uuesti teinud, kuid arvan, et 7 minutit on piisav aeg, siis võiks proovida ühte küpsist, kas on valmis küpsise maitsega.
Üsna rasvased, aga hea maitsega küpsised!

Kommentaare ei ole: