esmaspäev, 8. detsember 2008

PIPARKOOGI-BESEEKEERUD

KÜPSETISE ISELOOMUSTUS:


Need on küpsised, mille tegemiseks rullitakse piparkoogitainas laiali, kaetakse vahustatud munavalgega, keeratakse tihedasse rulli ja peale külmas hoidmist lõigatakse viiludeks ja küpsetatakse, siis jäävad piparkoogitaina-besee siiru-viirulised küpsised.
Päris huvitavad, teistmoodi kui lihtsalt piparkoogid.


Muanvalge vahustamiseks oleks vaja mikserit.

VAJA LÄHEB:

500 grammi piparkoogitainast
1 munavalge
1 dl suhkrut
(veidi sidrunhapet - mõned terad)


TEGEMISKÄIK:


Munavalge vahustada tugevaks vahuks, lisada suhkur ja sidrunhape, vahustada veel. Munavalge on tugevaks vahuks vahustatud kui saab kausi, milles see on, keerata tagurpidi nii, et munavaht sealt kuhugi ei liigu.


Piparkoogitainas jagada kaheks osaks, kumbki rullida õhukeseks ristkülikuks, katta munavahuga ja keerata tihedalt rulli.

Rullid panna küpsetuspaberiga 30-45 minutiks sügavkülma, et oleks parem lõigata. Peale külmas kõvemaks muutumist lõigata rullid õhukesteks viiludeks ja panna küpsetuspaberiga kaetud ahjupannile pikali. Küpsiste vahe võiks olla poolteist sentimeetrit, sest nad kerkivad suuremaks. Kui aga juhtub, et küpsevad üksteise külge kokku, siis saab peale küpsemist need üksteise küljest lahti lõigata või murda.

Pane ahi 15 minutit enne küpsiset ahju panemist sooja.

Küpsetada 200 kraadise ahju keskmises vahes umbes 15 minutit kuni piparkoogitaigen on küpsenud. Peale 15 minuti möödumist proovi ühte küpsist. Kuna mul eelmisel aastal polnud põhjust nii täpselt küpsemisaega jälgida, kuid tahtsin selle retsepti siiski siia panna, siis soovitan lihtsalt peale 15 minutit proovida, kui tainas enam toores pole, siis on valmis.
Mäletan, et need küpsised läksid jahtudes kõvaks.

Kommentaare ei ole: