laupäev, 20. detsember 2008

Tuunikala-muna võileivatort

VÕILEIVATORDI ISELOOMUSTUS:

See on hakitud munaga kaetud ja näiteks paprikatükkide ja peterselliga kaunistatud tort rõstsaiast, millel on vahel 2 täidist: hapukoore-munatäidis ja tuunikala-juustu-hapukooretäidis.
Väga hea võileivatort tuli! Algselt plaanisin tehe majoneesiga, kuid olen väga rahul, et tegin hapukoorega! Lihtne ja maitsev ja parajalt mahlane!


VAJALÄHEB:


18 viilu röstsaia

Esimese katte jaoks:

7 muna
6 supilusikatäit hapukoort
soola maitse järgi
natuke sinepit


Teise katte jaoks:

2 karpi tuunikala vees
100 grammi riivjuustu (kui osta Saaremaa riivjuustu, siis pool pakki, kuid selle toidu puhul pole juustu kogus grammi pealt tähtis, võib olla ka natuke rohkem)
6 supilusikatäit hapukoort
soola maitse järgi

TEGEMISÕPETUS:


Keedetud 7 muna hakkida kahvli harudega vajutades pudiks, eraldada sealt osa kaunistuseks, ülejäänud hakitud munad segada 6 supilusikatäie hapukoorega ja maitsestada soolaga.

Teise katte jaoks segada ilma vedelikuta 2 karpi tuunikala, 100 grammi riivjuustu ja 6 supilusikatäit hapukoort, maitsestada soolaga.


Rõstsaia viiludel lõigata neljast küljest koorikud ära ja laduda alusele. Üldiselt tulevad need ääred üsna hästi ära ka käega vaikselt rebides ilma, et sai katki läheks, vähemalt Säästumarketis müüdava suure röstsaia puhul on see küll nii.

Mina tegin kolme-kihilise võileivatordi, iga kiht 6 saiaviilu.
Esimene kiht katta tuunikalakattega,
teine munakatte ja tuunikalakattega (2 kihti üksteise peale), kolmandale kihile panna munakate ja lisaks sinna peale raputada hakitud muna. Võimalusel lasta maitsestuda järgmise päevani.
Külmkapis säilitasin toidukilega kaetult.

Kommentaare ei ole: