neljapäev, 29. jaanuar 2009

KOMMENTAARI LISAMINE BLOGISSE

Kuna kuulsin, et kommentaari lisamine pidi olema üsna keeruline, siis kirjeldaksin siin seda.

Iga postituse (retsepti) lõpus on lause: postitaja Sille Varblane ja kellaaeg, millal see on lisatud. Samal real paremal pool on sõna: 0 kommentaarid. Selle peale vajutades avaneb uus leht, kus saab lisada kommentaari. Sellel avanenud lehel on paremal pool pealkiri: Jätke oma kommentaar ja selle all kast, kuhu saab hakata kommentaari kirjutama. Kui tekst kirjutatud, siis natuke alalpoole minnes tuleb pealkiri: Valige identiteet ja selle all järgmised valikud:
google/blogger, mis on mõeldud siis kui kommenteerijal on olemas blogi blogger.com-is.
Järgmine rida on Open ID - seda ei oska kommenteerida.
Järgmine rida Nimi/URL - kui soovite oma nime lisada, siis peaks selle rea alguses oleva ringikese sisse vajutama, siis tekib sinna täpp ja selle alla tuleb kast, mille ees on sõna. "nimi", sinna tuleks siis enda nimi kirjutada ja selle all kast URL (valikuline) - selle võiks tühjaks jätta.

Ja on veel üks võimalus järgmisel real, seal on sõna: "anonüümne" - selle sõna ette tehke täpp kui ei taha oma nimega kommenteerida, vaid anonüümselt.

Kui nüüd on valitud identiteet, siis selle all on rida: postitage kommentaar ja selle all eelvaade. Kui enam üle lugeda ei taha, siis võib kohe vajutada: postitage kommentaar, peale. Hiljem seda retsepti vaadates on lause 0 kommentaarid asemel siis 1 kommentaar ja sellele vajutades saab kommentaari lugeda.

Mul oleks hea meel kui te kommenteeriksite, siis saaksin tagasisidet. Kui te olete siit mõnda retsepti katsetanud ja lisate kommentaari selle kohta, kuidas meeldis või kuidas õnnestus või mida võiks teisiti teha, siis see aitab ka teisi blogikülastajaid julgustades ka seda retsepti proovima.
Kommentaaridena võib lisada ka igasuguseid ettepanekuid, mis aitaksid seda lehekülge paremaks muuta ja ka retseptisoove, mida tahaksite siit leida.

Lehekülje allosas peale retsepte tuleb pealkiri: viimased kommentaarid. Sinna ilmuvad need kommentaarid, mis on viimati blogisse lisatud. Need ei ilmu sinna kohe, kuid ühe päeva jooksul küll. Sealt on hea vaadata, kas keegi on midagi kommenteerinud.

Viimaste kommentaaride järel on otsing, sinna saab sisestada otsitava sõna. Peale otsingut kõige all saab lugeda külastajate arvu. Kastis olev arv näitab kui palju külastusi on üldse kokku sellel lehel olnud. Kui selle numbri kõrval olevale sõnale: "OK" vajutada, siis avaneb kast, kust saab teada kui palju on lehekülge vaadatud täna, eile, sellel kuul ja eelmisel kuul.

Kui siin kommenteerimine tundub siiski keeruline, siis võib mulle saata ka meili aadressile: sille.varblane@gmail.com

Kommentaare ei ole: