neljapäev, 1. jaanuar 2009

Juustu-palliküpsised

Õnnelikku uut aastat, armsad blogi külastajad!
Soovin teile muredevaest, rõõmuderohket aastat!KÜPSISTE ISELOOMUSTUS:


Need on maitsvad juustu-maitselised küpsised, tegin pulki, kuid proovisin teile mõeldes ka mõne küpsise pallikesena ja toimis väga hästi.

VAJA LÄHEB:

150 grammi võid (Põltsamaa taluvõi kaalub 150 grammi)
5 detsiliitrit jahu
4 detsiliitrit riivjuustu
poolteist detsiliitrit hapukoort
1 muna
1 teelusikatäis soola
pool teelusikatäit paprikapulbrit ("Latplanta" firma, toote nimi: magus jahvatatud paprika)


TEGEMISÕPETUS:

Kui sul on köögikombain, siis pane kõik koostisained köögikombaini ja töötle seal ühtlaseks taignaks, kui aga ei ole, siis haki pakk võid tükkideks, pehmema võiga on lihtsam, lisa poolteist detsiliitrit hapukoort, üks muna, 4 detsiliitrit riivjuustu ja 5 detsiliitrit jahu, millesse on lisatud 1 teelusikatäis soola ja pool teelusikatäit magusat jahvatatud paprikapulbrit, sega ja sõtku kätega kuni saad ühtlase taigna, siis hakka sealt võtma väikseid tükikesi ja vooli käte vahel umbes pöidlaküüne suurused pallikesed.

Taigna võiks enne pallikeste tegemist panna pooleks tunniks kuni tunniks külmkappi. Kui tundub, et tainas tahab käte külge jääda, lisa jahu juurde.

Pane küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja küpseta eelkuumutatud 200-kraadise ahju keskmises vahes 6 minutit ja siis veel ülemises 3 minutit.

Ülemises vahes küpsetades ettevaatust, et küpsetuspaberi ääred ei ulatuks palju panni äärest kõrgemale, kuna muidu võib paber puutuda vastu ahju laes olevat küttekeha ja põlema minna! Ütlen seda, kuna minul on küpsetuspaberi äär söestunud põhjusel, et see oli kõrgem ja puutus vastu ahju lage.

Kommentaare ei ole: